Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkoleniowego OHP w Licheniu

W dniu 6 października 2010 roku młodzież 15-42 Hufca Pracy we Wrześni wraz z opiekunami
udali się do Lichenia, aby jak co roku uczestniczyć
w Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkoleniowego 2010/2011 Ochotniczych Hufców Pracy.
Na uroczystość przybyła młodzież z Hufców Pracy w całej Polsce wraz z kadrą wychowawczą.
Uroczystość uświetnili zaproszeni goście m. in.: JE biskup pomocniczy Archidiecezji Gnieźnieńskiej
ks. Wojciech Polak, Zastępca Komendanta Głównego OHP Marian Najdychor,
Duszpasterz Krajowy Ochotniczych Hufców Pracy ks. Jarosław Sroka,
komendanci wojewódzcy OHP, przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych.

Podczas pierwsza części inauguracji słowa serdecznego powitania młodzieży,
licznie przybyłych gości i kadry OHP wygłosił Przełożony Domu Zakonnego
Zgromadzenia Księży Marianów Przełożony Domu Zakonnego ks. Wojciech Sokołowski.
Do wszystkich zebranych przemówił Wielkopolski Wojewódzki Komendant OHP Piotr Zerbe- gospodarz
tego spotkania, a następnie ksiądz biskup Wojciech Polak skierował swoje słowa
do młodzieży zachęcając ich do kształtowania swojego charakteru.

Najważniejszym punktem inauguracji była Msza Święta w Bazylice Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Mszę świętą w intencji młodzieży oraz wszystkich wychowawców  i pedagogów OHP celebrował i homilię wygłosił ks. biskup Wojciech Polak. Po Mszy Świętej odbyło się ślubowanie młodzieży rozpoczynającej w tym roku edukację w OHP.

Po mszy świętej pozostał czas na wspólne zjedzenie obiadu i zwiedzanie nowego Muzeum Historycznego zorganizowanego w Sanktuarium Matki Bożej.
Uroczystości inauguracyjne w Licheniu zakończyły się podziękowaniami młodzieży i kadry OHP za możliwość przeprowadzenia uroczystości inauguracyjnej i błogosławieństwem.

Źródło: www.ohp.poznan.pl